İkizce  Belediyesi Zabıta Amirliği ve İkizce Kaymakamlığı Denetleme Komisyonu ekipleri, tarafından İlçemizdeki  internet kefelerde denetim gerçekleştirildi.
İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik'in 10. maddesinin (a) fıkrası gereğince İkizce Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Denetleme Komisyonu ile İkizce Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri işbirliğinde gerçekleştirilen denetimlerde, internet cafelerdeki birçok konuda kontroller gerçekleştirildi.
               Zabıta Amirliği'ne bağlık ekipler, yaptıkları denetimlerde işyerlerinin temizlik şartları, işyeri ve çalışma ruhsatları başta olmak üzere birçok konuda kontroller gerçekleştirdi.
Zabıta Amirliği ekipleri denetimlerinde ayrıca; yaşı küçük olan çocukların internet kafelere alınmaması noktasında işyeri sahiplerinne çeşitli uyarılarda bulundu.
Belirli dönemlerde gerçekleştirilen denetimlerde ekipler, internet cafelerde sağlıklı bir hizmet alımı önündeki engeller konusunda da kontroller gerçekleştirdi.
               Vatandaşlarımızın başta gıda üretimi yapan işyerlerinden en iyi ve kaliteli hizmeti almaları amacıyla gerçekleştirilen kontrollerde işyeri sahipleri çeşitli konularda uyarıldı.